Bitcoin ile İlgili Güncel Haberler

Bitcoin ile İlgili Güncel Haberler

Bitcoin ile İlgili Güncel Haberler

Son zamanlarda yaşanan bir çok durumla ilgili Bitcoin haberleri çıktı. Bazıları olumsuz bazıları ile gelecek için güzel durumlar vaat ediyor. Bitcoin ile ilgili güncel haberler oldukça önem taşıyor. Saniyelik değişimlerin bile önemli olduğu kripto para birimi piyasasında en önemli para birimi ise Bitcoin.

Bitcoin ile İlgili Güncel Haberler

Bitcoin al sat işlemleri yapan bir çok kullanıcı ve ekonomist bulunuyor. Her gün en azından bir kaç saat haberleri ve kripto para borsasını takip ederek gün içinde bir çok işlem yapıyorlar. Bu işlemler ve ekonomi haberleri sayesinde de Bitcoin yatırımı artıyor. Bununla birlikte Bitcoin ağı da genişliyor. Sizlerle birlikte güncel haberlere göz atmakta fayda var. Siz de Bitcoin Geleceğin Parası diye düşünüyorsanız oldukça iyi olacaktır.

Bitcoin Düşüşü Devam Edebilir

Bir çok ekonomist şu an gündemde olan Bitcoin düşüşü ile ilgili yorum yapıyor. Bazı uzmanlar bunun bir dönüm noktası olduğunu ve normal olabileceğini söylüyor. Bazı uzmanlar ise henüz tam olarak düşmediğini ve bu düşüşün devam edeceğini söylüyor. Bu durum doğal olarak Bitcoin sat işlemlerini de etkiliyor.

Ünlü uzman Greenspan şu sözlerle durumu ve kendi görüşünü açıkladı ; “Bence burada düşüşün ana sebebi teknik bir detaydı. 6 bin dolar seviyesi gerçekten de psikolojik olarak çok güçlü bir dirençti ve onun kırılmasının ardından piyasalarda bir panik başladı. Bitcoin Cash hard forku ve onun sonrasında gelen hash savaşları da bir etken ancak; ben ana etkinin bu olmadığı kanaatindeyim. Elbette düşüşün ardından gelen bu tarz haberler piyasaya bir miktar korku saldı ve o da zaten işi tuzu biberi oldu. ” Daha fazla bilgiye Koin Bülteni sayfasından bakabilirsiniz.

Bir diğer haberde Beyaz Saray’dan geliyor. Üstelik bu haber olumlu olarak değerlendirilebilir. Beyaz Saray’da görev yapmaya başlayan yeni Özel Kalemi bazı açıklamalar yaptı. Mick Mulvaney daha önceki açıklamalarından da Bitcoin yanlısı olarak görülüyordu. Bu durumun özellikle Bitcoin madenciliği için uzun vadede yararlı olabilecek haberleri de beraberinde getiriyor. Mulvaney’in kripto para birimlerine karşı olan tutumu, kesinlikle ABD içerisindeki kripto para regülasyonlarına ufak da olsa katkı sağlayabilir. Ancak tabii ki bu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu veya CFTC gibi regülatörlerin kısa vadeli yol haritasını etkilemeyecektir. Bitcoin ile ilgili daha fazla ayrıntı için Bitcoin ve Önemli Tarih veya Bitcoin Tarihçesi sayfasına bakmanızda yarar var.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir