Bitcoin Al

Bitcoin Al

Bitcoin Al

Günümüzün en değerli yatırım biçimi şu an Bitcoin olarak görülüyor. bunun birden fazla sebebi var. Son zamanlarda artan popülerliliği, yapılan yatırım miktarı, Bitcoin ile alınabilecek ürün ve değerlerin çeşitlenmesi gibi bir çok nedeni oluyor. Bitcoin al – sat şeklinde yapılan bir çok yatırım çeşidi de artık mevcut. Bir çok kişi bu şekildeki dalgalanmalarla oldukça iyi bir kazanç sağlıyor.

Bitcoin Borsası

Bitcoin alabileceğiniz bir çok alan bulunuyor. Özellikle popülaritesinin artmasından sonra bir çok yerli ve yabancı site Bitcoin satmaya başladı bile. Öyle ki Bitcoin al – sat yapmak oldukça kolay hale geldi. Bu kadar kolaylığa rağmen yine de dikkatli olmakta fayda var. Öncelikle size en basit ve kullanışlı gelen Bitcoin alabileceğiniz siteyi seçin. Bu Türk veya yabancı bir borsa sitesi olabilir. Bulduğunuz bir kaç site hakkında yazılan yorumları mutlaka okuyun. Bu sitenin güvenilir mi yoksa yalan sitelerden olup olmadığını öğrenin. Daha sonra kullanıcılar ile aralarında çıkan sorunları nasıl çözdüğünü biraz inceleyin. Eğer kullanıcı dostu ve hızlı bir site ise o zaman seçebilirsiniz. Bunların dışında komisyon ücretleri de önemlidir. Şöyle ki, Bitcoin alırken öncelikle sahip olduğunuz hesaba bir bakiye yüklemesi yapmalısınız. Sahip olduğunuz bu bakiye ile artık Bitcoin’i direk alım yapabilirsiniz. Bazı siteler bakiye yüklerken sizden komisyon kesebilir. Bu genelde %3 civarında olmaktadır. Bazı siteler ise para yüklerken değil ama Bitcoin alırken bir komisyon ücreti kesebilir. Bu yüzden komisyon ücret oranlarına göre de istediğiniz bir siteyi seçebilirsiniz.

Bitcoin Miktarı

Yatırdığınız para ile Bitcoin alımı yaparken, bakiyenizin Bitcoin karşılığı kadar bir sanal paraya sahip olursunuz. Örnek vermek gerekirse; eğer Bitcoin fiyatı 1000 dolar ise ve siz 100 dolarlık bir bakiyeye sahipseniz, alabileceğiniz maksimum Bitcoin miktarı 0.10 Bitcoin olacaktır. Her nasıl sahip olduğunuz dolar miktarı değişmezken değeri değişebiliyorsa, Bitcoin’de aynı şekilde. Aldığınız Bitcoin oranı alışveriş yapmadıkça veya para transferi yapmadıkça değişmez. Bildiğiniz gibi özellikle son zamanlarda yeni anlaşmalar ve güncelleştirmeler sayesinde Bitcoin’in değeri oldukça arttı. Bu da sahip olduğunuz ve almak istediğiniz Bitcoin değerini değiştirmektedir. Daha önce 100 dolara 0.10 Bitcoin alabilirken şu an 0.001 gibi bir Bitcoin alınabiliyor. Bazı siteler artık buna bir alt limit koyuyor. En az almanız gereken Bitcoin miktarı belirlemeyen siteler var ise oralardan Bitcoin al – sat yapmak sizin için daha iyi olabilir.

Bitcoin hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Ali Bitcoin Al ana sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir