Bitcoin ve Önemli Tarih

Bitcoin ve Önemli Tarih

Bitcoin ve Önemli Tarih

Bitcoin ile ilgili her gün farklı haberler çıkmakta ve yayılmaktadır. Bir çoğu asılsız olabilmekle birlikte bir çoğu ise gerçek kaynaklardan gerçek haberleri kapsamaktadır. Bu haberler arasında belirli bir tarihi işaret edenlerde var. Bitcoin ve önemli tarih haberi son bir kaç aydır özellikle haberlere yansımakta. Buna göre her ayın 6’sı Bitcoin için bir dönüm noktası olmakta.

Bir kaç ay önce fark edilen bu duruma göre her ayın 6’sında Bitcoin önemli bir gelişme yaşıyor. Ocak ayı ile başladığı söylenen bu durumda; Ocak ayının 6’sında Bitcoin tarihi bir zirve görmüştü. Devam eden günlerde ise yavaş yavaş düşüşe geçmiş ve Şubat ayının 6’sında ise dip zirveyi görmüştü. Bununla bitmeyerek Mart ayının 6’sında ise Ocak ayı kadar olmasa da yine yüksek bir zirve görmüştü. İlk başta bu durum fark edilmese de devam eden aylarda da aynı durum ve tarih söz konusu olunca gözle görülür bir benzerlik olduğu anlaşıldı. Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs ayında da aynı durum oldu.

Ocak ayından bu yana, belki daha önce, her ayın 6’sı  aynı durum söz konusu. Üstelik bir ay zirveyi görürken diğer ay ise dip zirveyi görmekte. Sırada ise Haziran ayı var. Yani tüm teorisyenler Haziran ayının 6’sında bir zirve görmeyi bekliyor. Lakin bu zirve dip zirve olabilir. Çünkü en son Nisan ayında dip zirve vardı ve ardından Mayıs ayında bir üst zirve gördü. Yani sadece sıralamaya göre yorum yapacak olursak Haziran ayında bir dip zirve görme bekleniyor. Bakalım hangi teorisyenler haklı çıkacak. Ya da bu sadece 6 aylık bir tesadüfü bir durum muydu? Bekleyip göreceğiz.

Bunların dışında ise yeni bir haber ve gelişme Çin’den geliyor. Resmi hesaplarından duyurdukları haberlere göre BTC China yeni bir kripto para çıkartma hazırlığında. Üstelik bunu Haziran ayında yapmayı planlıyor. Hong Kong merkezli olan BTCC, Çin’in ilk Bitcoin borsası olmuştu. 2011 yılında kurulmuş ve 3 yıl içinde en büyük hacme sahip 2. kripto para borsası olmuştu. Yeni Bitcoin haberleri ve gelişmeleri ile ilgili yine sizleri bilgilendireceğiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir