Kripto Borsasında Soygun

Kripto Borsasında Soygun

Kripto Borsasında Soygun

Daha önce bir kaç kripto para borsası büyük miktarlarda hacklenmiş ve soyulmuştu. Şimdi ki haber ise Japonya’dan geldi. Japonya kripto borsasında soygun olayı tüm dünyada yankı uyandırdı.

Kripto Borsasında Soygun

Bildiğiniz gibi Bitcoin tamamen sanal ortamda gelişen ve işlem gören bir para birimi. Bitcoin çıktıktan sonra bir çok kripto para birimi üretildi ve şu an sayıları 1000 adedi aşmakta. Bu kadar çok kripto para birimi olunca buna bağlı borsalarda mevcut. Bu borsalarda gerçek ülke para birimleri gibi işlem gerçekleştirebiliyorsunuz. Daha iyi anlamak için Bitcoin İle İlgili Terimler yazısına bakabilirsiniz.

Bitcoin ile ilgili belirli zaman dilimleri vardır ve bu zamanlarda Bitcoin önemli atağa geçiyor. Arttığı veya çok azaldığı zamanlar olabiliyor genelde. Bununla ilgili Bitcoin ve Önemli Tarih yazısı ayrıntılar içermektedir. Japonya’da meydana gelen soygun ise buna benzer önemli bir tarih niteliği taşıyacaktır.

Zaif kripto para borsası geçtiğimiz günlerde bir hack saldırısına mağruz kaldı. Yaşanan bu olay sonrası yaklaşık 60 milyon dolarlık bir soygun meydana geldi. Çalınan kripto para birimlerinin bir çocuğu Bitcoin’den oluşmakta. Tahmini olarak 6 bin kadar Bitcoin çalındığı iddia ediliyor. Bunun yanı sıra Bitcoin Cash ve MonaCoin’de çalınan para birimleri arasında. Daha fazla ayrıntı için Koin Bülteni sitesine bakabilirsiniz.

Haberle ilgili olarak şirket tarafından açıklama yapıldı. “Tech Bureau, konuyla ilgili daha detaylı araştırma yaptı ve borsanın aslında bir hack saldırısına uğradığını fark etti. Borsanın kullanıcı fonlarını saklamak için kullandığı cüzdanlara erişen saldırganlar 60 milyon dolar değerinde Bitcoin, Bitcoin Cash ve MonaCoin çaldılar. Saldırı sırasında tam olarak kaç adet Bitcoin Cash çalındığı bilinmiyor.

Zaif, 60 milyon dolarlık bir saldırı yaşadı ve ortada şöyle bir sorun var: Zaif’in rezervinde 20 milyon dolar civarında para var. Durum böyle olduğu için Zaif yine Japonya’daki şirketlerden olan Fisco ile bir anlaşma yapmak zorunda kaldı. Fisco, Zaif ile yaptığı anlaşma sonucunda 44.5 milyon dolar gibi bir ücret karşılığında Zaif’in çoğunluk hissedarı oldu.

Soygun ile birlikte Bitcoin dünyasında meydana gelen başka bir gelişme ile de Bitcoin’de dalgalanmalar meydana geldi. Meydana gelen olayda Bitcoin yaklaşık 300 dolar düştü. Bir kaç saat sonra ise tekrardan 600 dolar kadar bir yükselmeye sahip oldu. Daha fazla ayrıntı için Uzman Coin sitesini ziyaret edebilirsiniz.,

Bitcoin borsası ve kripto para birimlerine yeni yeni ilgi duyuyor ve yatırım yapmak istiyorsanız;  Bitcoin Al, Bitcoin Sat ve Bitcoin Yatırımı ile ilgili tüm ayrıntıları bizden öğrenebilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...