Güncel Bitcoin Haberleri

Güncel Bitcoin Haberleri

Güncel Bitcoin Haberleri

Gün geçtikçe bitcoin konusunda bir çok haber çıkmakta. Her yeni gelen güncelleme ile gündem de değişmekte. Takip etmek biraz zor gibi görünse de genel hatları ile hakim olduğunuzda güncel bitcoin haberleri oldukça işinize yarayabilir. Güncel başlıklardan bir kaç tanesine değinebiliriz.

Bitcoin gün geçtikçe daha çok kullanılır hale geldi. Artık bir çok satış işlemi sanal para birimleri ile gerçekleştirilmekte. Kıyafetten arabaya kadar bir çok eşya satın alabilir veya bunları destekleyen platformlarda satabilirsiniz. Kripto paralar ile ilgili net ve kısıtlayıcı kuralların olmadığı Baltık ülkelerinde, kripto paralar ve özellikle Bitcoin, gün geçtikçe büyük popülarite kazanmaya devam ediyor. Otelcilikten sağlık sektörüne, emlaktan borsalara kadar birçok sektörde, kripto para kullanılarak ödeme yapılırken bölgedeki bazı büyük şirketler daha şimdiden bu hizmetlerini dünyaya yayma çabasında.

Bitcoin ile Apartman Satılıyor

Baltık ülkelerinde gerçekten de bir kripto para devrimi yaşanıyor. Litvanya, Letonya ve Estonya gibi ülkeler, Bitcoin kullanımında büyük bir ivme yakalarken; kafelerde, barlarda, restoranlarda, otellerde, büfelerde ve hatta ve hatta ortopedi kliniklerinde ödeme olarak Bitcoin kabul edilmeye başlandı. Baltık bölgesi ülkelerinin, kripto para konusunda Avrupa’da şu anda lider durumda bulunduğu da belirtiliyor.

Yerel basında çıkan birçok habere göre, artık emlak firmasında da Bitcoin kabul edilmesi, hayli popüler bir hal aldı. Birçok ev, işyeri ve dükkanın Bitcoin karşılığında satıldığı belirtilirken, işin giderek yaygınlaşması da bekleniyor.

Özellikle Litvanya’nın başkenti Vilnius da böylesi alışverişler fazlasıyla yaşanırken, Litvanya’nın komşuları Letonya ve Estonya’da da durum pek de farklı değil. Örneğin Estonya’nın başkenti Talinn’de hizmet veren bir emlak firması, bölgeye 15 dakika mesafesinde yer alan ve projesi yeni biten evlerin, Bitcoin karşılığında satışa çıkarıldığını duyurdu. Şirket, 44 evin 3 tanesinin Bitcoin ile satıldığını doğrularken, 4. evin de bu hafta içinde Bitcoin vasıtası ile yeni alıcısına kavuşacağını açıkladı. Aynı şekilde Letonya’da da Jurmala şehrinde daireler, Bitcoin karşılığında satılıyor.

Yapılan bir araştırmada Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta tam 30, Estonya’nın başkenti Talinn’de 26 ve Letonya’nın başkenti Riga’da 21 merkezin, Bitcoin ödemesi kabul ettiği belirtiliyor.

Özellikle Estonya ve Litvanya’da büyük şehirlerde Bitcoin ATM’leri bulmak mümkün. Özellikle kafeler, restoranlar ve bazı otellerin de kripto para kabul etmesi, ülkede büyük sevinçle karşılanırken, diğer sektörler de, rakiplerinden bir adım öne geçebilmek için hamle yapmaya devam ediyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...