Bitcoin Sat

Bitcoin Sat

Bitcoin Sat

İnsanlık tarihinde belki de en değişik olaylardan birisine tanık oluyoruz. Bu kadar kısa sürede bir para biriminin sadece bir ülkeyi değil tüm dünyayı etkilediği bir sahneyi biz de görüyoruz. Üstelik direk içindeyiz. Ülkelerin politik haberleri gibi değil, ülkedeki herkesi ve her sokağı etkileyen bir sanal para birimi Bitcoin. Bu kadar tanınmasının sebepleri arasında en çok dikkat çekeni ise oldukça hızlı değer kazanması. Bitcoin al ve Bitcoin sat cümlelerini de oldukça sık duymaktayız. Çünkü artık internetten bir eşya alır gibi siz de Bitcoin alabilirsiniz.

Bitcoin Satma İşlemi

Bitcoin satmak, alması kadar hızlı ve kolaydır. Çünkü Bitcoin’i dolara veya başka para birimine çevirerek satarsınız. Bu kayıtlı olduğunuz site ile alakalıdır. Mevcut kur üzerinden direkt olarak hesabınıza para karşılığı olarak yatmaktadır. Daha sonra ise ne yapacağınız size kalmıştır. İsterseniz banka hesabınıza alabilir veya yeni sanal para birimleri ile takas edebilirsiniz. Bunu yaparken önemli olan şey ise dikkatli olmak ve iyi araştırmak olacaktır. Bitcoin satmanın iyi yanlarından birisi ise istediğiniz dolar miktarı kadar da Bitcoin bozdurabilirsiniz. Hesabınızda 1000 dolarlık Bitcoin var ise, siz bunun sadece 50 dolarlık kısmını rahatlıkla bozdurabilirsiniz. Bu aynı zamanda belirli bir kısım Bitcoin’i tutarak yatırım aracı olarak değerlendirmenizi sağlar. Bitcoin sattığınız zaman karşılığında aldığınız dolarları direk banka hesabına göndermek dışında bir diğer seçeneğiniz daha bulunuyor. O da Bitcoin hesabınızın olduğu sitede bulundurmak. Bu sayede eğer Bitcoin istediğiniz seviyeye gelirse direk satın alma işlemi de yapabilirsiniz.

Satarken Dikkat Edilmeli

Bildiğiniz gibi bir çok yerli ve yabancı site Bitcoin cüzdanı ve Bitcoin al-sat yapmaya yarayan alt yapıya sahiptir. Bitcoin satma işleminde dikkat etmeniz gereken bir çok nokta var. Sadece size özel olan cüzdan kimlik numarasını başkaları ile paylaşmamalısınız. Bazı siteler hangi numara ile başlayan kodu yazacağınızı belirtir. Bunu örnek alarak siz de kendinize ait olan numarayı yazınız. Bundan sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise komisyon ücreti. Bitcoin için transfer ücreti sabittir ve 0.001 olarak belirlenmiştir. Siz yine de temkinli olup bu ücreti kontrol etmelisiniz. Eğer daha yüksekse iletişime geçin veya başka bir siteden deneyin.

Sadece Bitcoin alış ve satışı ile ilgili değil, diğer tüm Bitcoin konularında ana sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Eğer henüz almadıysanız Bitcoin Al sayfasından ayrıntılı alım hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir